Verslag Vliegdag Naarden Vesting Zaterdag 2 mei 2026

,

Luchtfoto van een dronebijeenkomst bij de vesting van Naarden. Op de voorgrond staat een kleine partytent langs een weg, waar enkele mensen bij elkaar staan en praten. Naast de tent staan meerdere geparkeerde auto’s met open achterkleppen. In de omgeving is veel groen gras en een vestingwal met water eromheen. Op de achtergrond is een druk parkeerterrein te zien en daarachter de historische gebouwen van Naarden, met een grote kerk die boven alles uitsteekt. Het weer is licht bewolkt met af en toe zon.

📅 Zaterdag 2 mei 2026 | 13:00 – 15:30 uur
📍 Locatie: Parkeerplaats Nieuw Molen, Naarden

Op zaterdag vond de vliegdag van HCC!drones plaats in Naarden Vesting. In totaal waren er 20 deelnemers aanwezig. Eén deelnemer moest zich helaas afmelden vanwege een afspraak in de ochtend.

⏰ Aangepaste starttijd

Vanwege de weersvoorspelling hadden we besloten de begintijd aan te passen. In plaats van om 13:00 uur zijn we al om 11:00 uur gestart, zodat we optimaal gebruik konden maken van de betere weersomstandigheden in de ochtend.


🌦️ Weer en keuze voor eerder starten

De weersverwachting voor deze dag was wisselvallig, met later op de dag toenemende wind en kans op lichte buien. In de ochtend werden echter de beste omstandigheden verwacht, met weinig wind en droge periodes.

Dit bleek ook in de praktijk te kloppen: bij aankomst was het vrijwel windstil en aangenaam om te vliegen. Later op de dag nam de wind merkbaar toe en viel er af en toe een spatje regen.

Door eerder te beginnen konden we optimaal gebruikmaken van de meest gunstige vliegcondities, wat achteraf een goede keuze bleek te zijn.


🛠️ Opbouw en voorbereiding

Samen met Martin was ik rond 10:00 uur aanwezig om alles op te bouwen. We hebben de partytent opgezet, bankjes klaargezet en de koffievoorziening ingericht. Zoals gebruikelijk hadden we een kan van 5 liter heet water bij ons, zodat deelnemers zelf konden kiezen voor oploskoffie of thee. Ook had ik cake en stroopwafels meegenomen.

Onderweg, ter hoogte van Lelystad, had ik nog een klein regenbuitje, maar eenmaal aangekomen in Naarden was het prachtig weer en vrijwel windstil.


 Eerste vluchten en ontvangst

Voordat de deelnemers arriveerden, heb ik zelf nog even kunnen vliegen met mijn eigen drone. Dat was een mooi moment, want het was nog rustig. Later op de dag was daar geen tijd meer voor.

De eerste deelnemer meldde zich al rond 10:30 uur. Om 11:00 uur heb ik de vliegdag officieel geopend. Daarbij heb ik benadrukt dat iedereen zelf verantwoordelijk is voor het veilig vliegen en dat HCC!drones alleen de faciliteiten verzorgt.


📝 Inschrijflijst en nieuwe drones

We werken tegenwoordig met een inschrijfformulier, wat handig inzicht gaf in de aanwezige drones en wensen.

Zo bleek dat er interesse was om te vliegen met de DJI Mini 5 Pro van de interessegroep HCC!drones. Ook was er belangstelling voor de DJI Neo 2, die ik later op de dag heb gedemonstreerd.

Een opvallende nieuwkomer was de DJI Lito X1, die pas enkele dagen in bezit was en net op 23 april was uitgebracht. We hebben direct de automatische obstakeldetectie getest en deze ter plekke correct ingesteld.


🎮 Demo en uitleg DJI Neo 2

Een deelnemer zonder eigen drone kreeg de kans om met een drone van de interessegroep te vliegen. Hij had al enige ervaring, maar was zich nog aan het oriënteren op een eigen drone.

De demonstratie van de DJI Neo 2 trok veel belangstelling. Ik heb laten zien hoe je deze drone kunt bedienen met handgebaren, inclusief functies zoals Follow Me. De drone kan zelfstandig vliegen op basis van gebaren, maar is ook te bedienen met een DJI RC-2 afstandsbediening.

Daarnaast heb ik uitgelegd dat als je al een DJI Mini 4 Pro of hoger hebt, je de DJI Neo 2 ook kunt gebruiken met een DJI RC-2 controller, mits je beschikt over de juiste digitale zendontvanger.


🌬️ Afbouw en einde van de dag

Rond 13:30 uur zijn we begonnen met afbreken. Een aantal deelnemers was toen al vertrokken en de wind begon toe te nemen, waardoor de partytent begon te bewegen. Iets na 14:00 uur ben ik zelf ook weer huiswaarts gegaan.

Opvallend detail was dat er twee deelnemers op de fiets vanuit Amsterdam naar Naarden waren gekomen.


✅ Conclusie

Al met al was het een geslaagde en gezellige vliegdag. Door de aangepaste starttijd hebben we optimaal gebruik kunnen maken van de beste weersomstandigheden. Ondanks het later wat wisselvallige weer hebben we goed kunnen vliegen, ervaringen gedeeld en nieuwe technieken en drones kunnen bekijken.


Demo en uitleg DJI Neo 2 Vliegdag Naarden Vesting


Onder de foto's vind je nog het verslag van Karol en Arie 🚁


360° Foto: van Joop

Foto's Joop

1004 vliegdag Naarden 20261005 vliegdag Naarden 20261006 vliegdag Naarden 20261007 vliegdag Naarden 20261008 vliegdag Naarden 20261009 vliegdag Naarden 2026


Video Harrie 

360° Foto: van Harrie

 Foto's Harrie

2003 vliegdag Naarden 20262004 vliegdag Naarden 20262005 vliegdag Naarden 20262006 vliegdag Naarden 20262007 vliegdag Naarden 20262008 vliegdag Naarden 20262009 vliegdag Naarden 20262010 vliegdag Naarden 2026


 

Verslag van Karol en Arie 🚁

Op 2 mei 2026 stond er voor ons, Karol en Arie, een bijzondere dag op het programma: dronevliegen bij de vesting van Naarden Vesting, georganiseerd door de HCC dronegroep.


Vanwege de dreiging van regen en mogelijk onweer in de middag, was het programma vervroegd van 13.00 uur naar 11.00 uur. Arie was al om 09.30 uur bij mij, en onder het genot van een kop koffie maakten we ons klaar voor vertrek. Onderweg spraken we enthousiast over hoe bijzonder het is om juist op zo’n historische locatie te mogen vliegen.


Arie had zijn indrukwekkende DJI Mavic 3 bij zich, uitgerust met een prachtige set lenzen. Zelf had ik mijn DJI Mini 5 Pro meegenomen. Dat beloofde alvast schitterende beelden en foto’s.


Bij aankomst in Naarden werden we moeiteloos de juiste kant op geleid dankzij duidelijke bewegwijzering van het HCC-team. Midden op de vesting, omringd door water zoals het een echte vestingstad betaamt, vonden we de HCC-tent op de parkeerplaats. Een prachtige en sfeervolle locatie.


De ontvangst was hartelijk: koffie, thee, stroopwafels en cake stonden klaar. De voorzitter heette ons welkom en gaf een overzicht van de dag. Vervolgens nam Roel het woord en lichtte de praktische zaken rondom het vliegen toe. Hij vertelde onder andere dat er een demonstratie gegeven kon worden met de DJI Mini Neo, ideaal voor geïnteresseerden zonder eigen drone.


Ook was er een gloednieuw model aanwezig, de DJI Lito X1, wat voor veel nieuwsgierige blikken zorgde.

Al snel verspreidden de dronepiloten zich over het terrein en vulde de lucht zich met het karakteristieke gezoem van drones. Het was een prachtig gezicht: sierlijke bewegingen boven het water, langs wallen en over verborgen doorgangen. Het weer werkte perfect mee; een aangenaam zonnetje zonder fel licht, waardoor de opnames bijzonder mooi uitkwamen. Wie slim vloog, gebruikte de zon als natuurlijke spotlight.

Wat deze dag extra bijzonder maakte, was de onderlinge sfeer. Er werd volop kennis en ervaring gedeeld:

de één vloog puur voor het plezier,
de ander richtte zich op fotografie,
en weer een ander op filmische beelden.


Tijdens het vliegen liepen HCC-begeleiders, herkenbaar aan hun rode kleding, rond om alles in goede banen te leiden. Ze hielden toezicht op de veiligheid, lette op voorbijgangers zoals fietsers en stonden klaar met advies en antwoorden. Hun kennis en betrokkenheid maakten indruk. Respect voor elkaar en elkaars vaardigheden stond duidelijk centraal, en dat werd ook actief uitgedragen door de organisatie.


In de pauze genoten we van onze zelf meegebrachte lunch. Ondertussen keken we uit over een terrein dat werkelijk alles bood voor dronevliegers: hoogteverschillen, waterpartijen, verborgen doorgangen en zelfs oude ingangen naar ondergrondse gewelven. Een plek die voelt als een openluchtdecor voor eindeloze creativiteit.


Het HCC-team had alles uitstekend voorbereid en verzorgd. Het werd opnieuw een dag om niet te vergeten — een echte “wonderdag” die we met plezier toevoegen aan onze drone-herinneringen.


Groet,
Karol en Arie 🚁

360° Foto: van Karol

 terug naar boven

 

'Meld je aan voor de nieuwsbrief' van HCC!drones

'Abonneer je nu op de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van onze activiteiten!'

Aanmelden