HCC!drones-bijeenkomst – Dronevluchten plannen en vluchtgegevens bekijken Zaterdag 28 november 2026

,

Banner voor een HCC!drones-bijeenkomst over dronevluchten plannen en vluchtgegevens bekijken. Op de voorgrond staan een dronecontroller met tablet waarop een vliegroute met waypoints zichtbaar is en een laptop met vluchtgegevens, grafieken en telemetrie. Op de achtergrond vliegt een drone boven een Nederlands rivierlandschap. In de banner staan de evenementgegevens: zaterdag 28 november 2026, 10:30-16:00 uur, Dorpshuis Fort Vreeswijk.

🚁 HCC!drones-bijeenkomst – Dronevluchten plannen en vluchtgegevens bekijken

šŸ“… Zaterdag 28 november 2026
šŸ“ Dorpshuis Fort Vreeswijk
Fort Vreeswijk 1, 3433 ZZ Nieuwegein


HCC!drones organiseert op zaterdag 28 november een bijeenkomst voor leden die hun kennis over dronevliegen willen verdiepen en ervaringen willen uitwisselen.

Tijdens deze bijeenkomst combineren we twee interessante thema's: het voorbereiden van een veilige dronevlucht en het bekijken en analyseren van vluchtgegevens met behulp van AirData UAV en Google Earth.

We beginnen met de voorbereiding van een dronevlucht. Waar moet je rekening mee houden voordat je gaat vliegen en hoe zorg je ervoor dat je goed voorbereid op pad gaat? Daarna kijken we hoe je vluchtgegevens kunt gebruiken om meer inzicht te krijgen in je eigen dronevluchten.

Na de lunch is er bij mooi weer gelegenheid om buiten te gaan vliegen. Zo kunnen we de theorie combineren met de praktijk en ervaringen uitwisselen met andere dronevliegers.


šŸ—“ļø Programma

10:30 uur – Inloop en ontvangst ā˜•

We beginnen met koffie en thee en er is gelegenheid om bij te praten met andere HCC!drones-leden.

11:00 uur – Start van de bijeenkomst


šŸ›©ļø Thema 1: Dronevluchten plannen – van idee tot veilige vlucht

Een goede dronevlucht begint met een goede voorbereiding. Maar waar moet je allemaal op letten voordat je de lucht in gaat?

Tijdens deze presentatie neem ik jullie mee in de voorbereiding van een dronevlucht. We bekijken hoe je een geschikte vlieglocatie kiest, welke informatie je vooraf controleert en hoe je rekening houdt met de omgeving en de vliegomstandigheden.

Onderwerpen die aan bod kunnen komen:

  • Een geschikte vlieglocatie kiezen.
  • Controleren waar je mag vliegen en welke beperkingen gelden.
  • Het weer en de vliegomstandigheden beoordelen.
  • Rekening houden met bebouwing, omstanders en andere luchtvaart.
  • Een praktische checklist voor de voorbereiding van een vlucht.
  • Wat doe je wanneer de situatie op de vlieglocatie anders blijkt dan verwacht?

Er is uiteraard gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen.


šŸ“Š Thema 2: AirData UAV en Google Earth – leer van je eigen vluchten

Na de voorbereiding van een vlucht kijken we naar wat je achteraf met de verzamelde vluchtgegevens kunt doen.

In deze presentatie laat ik zien hoe je met hulpmiddelen zoals AirData UAV en Google Earth meer inzicht kunt krijgen in je eigen dronevluchten en de routes die je hebt gevlogen.

We bekijken onder andere:

  • Welke vluchtgegevens worden opgeslagen?
  • Hoe bekijk je vluchtlogboeken en eerdere vluchten?
  • Welke informatie kun je uit vluchtgegevens halen?
  • Hoe kun je gevlogen routes bekijken in Google Earth?
  • Welke mogelijkheden bieden deze hulpmiddelen om je eigen vluchten te analyseren?

Ook bij dit onderwerp is er ruimte voor vragen en het uitwisselen van ervaringen.


13:00 uur – Gezamenlijke lunch šŸ½ļø

Rond 13:00 uur verzorgen we een gezamenlijke lunch. De lunch wordt aangeboden door HCC!drones en is voor de deelnemers kosteloos.

Na de lunch gaan we, indien nodig, verder met thema 2: AirData UAV en Google Earth – leer van je eigen vluchten. Uiteraard is er ook gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen met elkaar uit te wisselen.

🚁 Na het programma – Bij mooi weer vliegen

Als het programma is afgerond en de weersomstandigheden het toelaten, is er gelegenheid om buiten samen te gaan vliegen. Zo kunnen we de opgedane kennis combineren met de praktijk.

16:00 uur – Einde van de bijeenkomst

Het programma kan afhankelijk van de gesprekken en de weersomstandigheden enigszins wijzigen.

We sluiten de bijeenkomst af na een dag vol informatie, praktische tips en gezellig contact met andere dronevliegers.


šŸ’” Heb je zelf ervaring met deze onderwerpen?

Tijdens de bijeenkomst geef ik een presentatie over het voorbereiden van dronevluchten en het bekijken en analyseren van vluchtgegevens met AirData UAV en Google Earth.

Heb je zelf ervaring met deze onderwerpen? Dan horen we graag welke kennis of praktische tips je eventueel met de andere deelnemers wilt delen. Ook vragen en ervaringen uit je eigen vliegpraktijk zijn van harte welkom.

Op het aanmeldformulier kun je aangeven of je ervaring hebt met deze onderwerpen en of je iets wilt bijdragen aan de bijeenkomst. Zo kunnen we de presentatie zo goed mogelijk laten aansluiten bij de interesses en ervaringen van de deelnemers.

ā„¹ļø Even ter verduidelijking:

Ik ben geen expert op deze gebieden. De kennis die ik tijdens de presentatie deel, heb ik hobbymatig opgedaan door me in deze onderwerpen te verdiepen en er zelf ervaring mee op te doen. Ik deel mijn ervaringen graag met andere HCC!drones-leden, zodat we van elkaar kunnen leren.


šŸ“ Aanmelden is verplicht

Om de bijeenkomst goed te kunnen organiseren, is het aantal deelnemers beperkt tot maximaal 20 personen.

Aanmelden is daarom verplicht. Wees er op tijd bij, want vol is vol! en is alleen voor leden van HCC, vermelden van lidnummer is verplicht.

Gebruik het aanmeldformulier na inloggen bij HCC!drones om je deelname door te geven.

We hopen op een mooie bijeenkomst waarin we niet alleen gezellig samenkomen, maar ook veel van elkaar leren.

We kijken uit naar een leerzame en gezellige bijeenkomst, met praktische tips, interessante voorbeelden en volop gelegenheid om ervaringen met andere dronevliegers uit te wisselen.

Aanmeldformulier - HCC!drones-bijeenkomst – Dronevluchten plannen en vluchtgegevens bekijken Dorpshuis Fort Vreeswijk  is alleen beschikbaar voor HCC-leden. Ben je HCC-lid? Om het aanmeldformulier in te kunnen invullen dien je ingelogd te zijn.

Nog geen HCC-lid? Word nu lid en kies je welkomstgeschenk!

 


šŸ“ Locatie
Dorpshuis Fort Vreeswijk
Fort Vreeswijk 1
3433 ZZ Nieuwegein

šŸš— Parkeren

Je kunt parkeren bij Dorpshuis Fort Vreeswijk. Is het parkeerterrein vol? Dan kun je uitwijken naar de Wierselaan in Nieuwegein.

Houd bij het parkeren rekening met de geldende verkeersregels en parkeer alleen op plaatsen waar dit is toegestaan.

 

'Meld je aan voor de nieuwsbrief' van HCC!drones

'Abonneer je nu op de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van onze activiteiten!'

Aanmelden